Wirtualny spacer po... Marsie i Księżycu

Wirtualny spacer po... Marsie i Księżycu - AstronomiaDzięki umowie między Google a NASA powstanie wkrótce wirtualna mapa Marsa i Księżyca oparta na technologii Google Earth. Już wkrótce wszyscy internauci będą mogli nie ruszając się z domu przemierzać kaniony Marsa i przeżyć lot wzdłuż powierzchni księżyca.

Stanie się to dzięki zawartemu w poniedziałek kolejnemu porozumieniu między Google i NASA. The Space Act Agreement jest pierwszym z serii planowanych tego typu projektów tworzonych wspólnie przez mającą swoją siedzibę w Mountain View kalifornijską korporacją, a amerykańską instytucją aeronautyki NASA (National Aeronautics and Space Administration).

NASA i Google poinformowały, że będą pracować wspólnie w bardzo szerokim zakresie dotyczącym problemów technicznych, tak, aby eksploracja szerokich połaci kosmosu była możliwa. W tej chwili serwisy to umożliwiające porozrzucane są po całym internecie. Projekt ma na celu zbudowanie jednego, ogólnodostępnego serwisu, który będzie łatwy w nawigacji. W jednym miejscu ludzie będą mogli obejrzeć detale Marsa oraz ziemskiego księżyca w formacie podobnym do zdjęć satelitarnych wykorzystywanych przez Google Earth.

Końcowym celem będzie zaoferowanie odwiedzającym wizualizacji w czasie rzeczywistym i prognoz w wysokiej rozdzielczości 3-D map Marsa i Księżyca oraz śledzenia „na żywo” Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pojazdu kosmicznego na ekranie komputera z dostępem do internetu – mówi specjalnie wydane w tym celu oświadczenie.

Nie jest to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Google i NASA, w ubiegłym roku firmy współpracowały w budowie nowego ośrodka badawczego w Dolinie Krzemowej. Umowa zobowiązała Google do udostępnienie 93 tysięcy metrów kwadratowych nieruchomości w parku badawczym Moffett Field. Źródło: wp.pl

Odsłony: 3095
Kategoria: