Wyślij swoje imię na ... Księżyc

Wyślij swoje imię na ... Księżyc - AstronomiaNASA zaoferowała wszystkim chętnym nową usługę... otóż każdy może wysłać swoje imię na Księżyc. Jest to usługa darmowa. Swoje imię można wysłać w kosmos poprzez witrynę internetową. Wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko, które następnie zostaną zapisane w bazie danych. Na pamiątkę można wydrukować sobie stosowny certyfikat.

Termin zgłoszeń mija 27 czerwca. Wszystkie zgłoszone imiona będą potem umieszczone na mikroczipie zainstalowanym na pokładzie sondy kosmicznej.

Wyślij swoje imię na ... Księżyc - Astronomia

"Misja LRO jest pierwszym krokiem w planach NASA powrotu człowieka na Księżyc przed rokiem 2020." - wyjaśnia Cathy Peddie, z zespołu misji LRO. "Twoje imię może dotrzeć tam wcześniej! Ja już swoje zgłosiłam.", dodaje Peddie.

Misja Lunar Reconnaissance Orbiter, w skrócie LRO, ma wystartować w drugiej połowie br. Sonda będzie krążyć jako sztuczny satelita Księżyca. Wykona także dokładną mapę różnych struktur na powierzchni oraz miejsc potencjalnie nadających się na lądowanie i założenie bazy księżycowej.
Źródło: NASA

Odsłony: 2274
Kategoria: