Galileoskopy są już w Polsce

Galileoskopy są już w Polsce - AstronomiaSą tanie, łatwe obsłudze i dzięki nim możemy obserwować niebo. Do Polski trafiły pierwsze galileoskopy - podręczne lunety, wyprodukowane z okazji trwającego roku astronomii. Od poniedziałku 28 września Galileoskopy można kupić w sklepie internetowym wydawnictwa Zamkor.

Galileoskop to nazwa lunety oraz tytuł międzynarodowego projektu, który nawiązuje do osiągnięć "patrona" Międzynarodowego Roku Astronomii. To właśnie 400-setna rocznica pierwszego użycia instrumentu optycznego do obserwacji nieba przez Galileusza stała się pretekstem do ogłoszenia 2009 roku "światowym świętem astronomii".

Celem projektu jest umożliwienie każdemu chętnemu wykonania galileuoszowskich obserwacji kraterów Księżyca, czterech księżyców Jowisza czy Plejad przy pomocy galileoskopu. Cena galileoskopu w USA wynosiła tylko 15 USD przy zakupie poniżej 100 szt. W Polsce koszt lunety wraz z dostawą i VAT to 140 zł.

Obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Rok Astronomii to doskonała okazja nie tylko do popularyzowania astronomii czy nauki w ogóle, ale również okazja do zaopatrzenia się w sprzęt, który do tej pory dla wielu z nas był całkowicie nieosiągalny pozostający w sferze marzeń. Druga taka szansa może już nigdy się nie przytrafić.

Więcej informacji o programie Galileoscope można znaleźć TUTAJ.

Odsłony: 2171
Kategoria: