Pierwszy tweet wysłany NA ŻYWO z kosmosu

Pierwszy tweet wysłany NA ŻYWO z kosmosu - AstronomiaAstronauta z agencji NASA - T.J. Creamer - wysłał pierwszego tweeta na żywo z kosmosu, a konkretniej z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Gdy Neil Armstrong w lipcu 1969 roku stawiał swoje pierwsze kroki na Księżycu, agencji NASA prawdopodobnie wtedy nawet nie śniło się, że nieco ponad 40 lat później kolejny astronauta będzie wysyłał tweety z kosmosu.

Tymczasem T.J. Creamer'owi się to udało - bezpośrednio z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię dotarł tweet o następującej treści (z ang): "Hello Twitterverse! Tweetujemy teraz NA ŻYWO z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - to pierwszy tweet na żywo z kosmosu! :) Więcej będzie wkrótce, przysyłajcie pytania".

Wysłanie pierwszego tweetu z kosmosu było możliwe dzięki ostatniej aktualizacji oprogramowania agencji NASA, która dała astronautom przebywającym w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej możliwość bezpośredniego połączenia z Internetem. Wcześniej, tweety z kosmosu musiały być przesyłane e-mailem, a następnie umieszczane na mikroblogowej witrynie przez "ziemskich" pracowników.
Źródło: Chip

Odsłony: 2457
Kategoria: