NASA odpowie na pytania internautów

NASA odpowie na pytania internautów - AstronomiaAmerykańska Agencja Kosmiczna NASA organizuje dzisiaj - 10 stycznia - czat, podczas którego internauci z całego świata będą mogli pytać ekspertów o planety pozasłoneczne. NASA prowadzi misję Kepler, której celem jest zbadanie różnorodności systemów planetarnych, w tym odnalezienie planet wielkości Ziemi, a nawet mniejszych.

Misja wystartowała w marcu 2009 roku. To pierwsza program, w ramach którego mogą zostać odkryte planety pozasłoneczne (egzoplanety) podobne do Ziemi - nie tylko pod względem budowy, ale także położenia w systemie planetarnym. Sonda szuka ciał znajdujących się w tzn. ekosferach, czyli strefach sprzyjających powstawaniu i rozwojowi życia.
Na pytania o perspektywy dla misji, jej dotychczasowe odkrycia oraz same egzoplanety odpowiedzą członkowie zespołu naukowego programu Kepler, na czele z prof. Natalie Batalha z San Jose State University.

Internetowe spotkanie rozpocznie się o godz. 21.30 czasu polskiego pod adresem http://www.nasa.gov/connect/chat/kepler_chat.html

Pytania będzie można zadawać w języku angielskim. Czat zostanie zorganizowany w ramach trwającego w Seattle (USA) 217. spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego.
Źródło: nauka.dziennik.pl

Odsłony: 2802
Kategoria: