Rocznica ślubu w kosmosie

Rocznica ślubu w kosmosie10 sierpnia 2003 rosyjski astronauta Jurij Malenczenko, jako pierwszy człowiek, zawarł związek małżeński w kosmosie. Jego wybranka znajdowała się w tym czasie na Ziemi, w Teksasie, którego prawo dopuszcza taką formę zawiązywania węzła małżeńskiego.

Jak skrupulatnie odnotowano, młodą parę dzieliła odległość 385 kilometrów. Po złożeniu przysięgi, oboje wysłali sobie pocałunki - pan młody z kosmosu, panna młoda z centrum kosmicznego w Houston. Co ciekawe, Malenczenko wystąpił podczas ceremonii w muszce i fraku, zabrał także w kosmos obrączkę, a towarzysz z załogi, odegrał mu marsza weselnego na przenośnym keyboardzie, znajdującym się na stacji kosmicznej.

Jak po każdym ślubie, odbyło się też przyjęcie utrzymane, co zrozumiałe w kosmicznym stylu. Restauracja udekorowana była srebrnymi gwiazdami, a gości witały manekiny odziane w skafandry kosmiczne, na czele z podobizną naturalnych rozmiarów samego pana młodego.

Wydarzenie wywołało spory rozgłos na całym świecie i nic dziwnego, bo z racji okoliczności, trudne było do pobicia oryginalnością.
W 9 rocznicę tego wydarzenia redakcja serwisu Astroflesz.pl przesyła parze najlepsze życzenia.

Odsłony: 2253