Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazd

Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazdNakładem wydawnictwa Edgard z serii Samo Sedno ukazał się poradnik dla miłośników astronomii: "Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazd". Z poradnika dowiesz się, jak zbudować pierwsze własne obserwatorium astronomiczne i rozpocząć obserwację Księżyca, Słońca, planet oraz gwiazd w poszczególnych porach roku.

Dowiesz się, czym charakteryzują się komety i meteory, co to jest siódmy kontynent Ziemi i jakie są typy mgławic.
Specjalnie opracowany rozdział zawiera najpopularniejsze pytania wraz z odpowiedziami eksperta. Dzięki temu odkryjesz, jak ewoluował wszechświat, co to jest czarna dziura, jakie są aktualne i przyszłe zadania sond kosmicznych. Dołącz do grona aktywnych obserwatorów nieba.

Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO?

* podpowiada, jak dobrać odpowiedni sprzęt, by zacząć przygodę z astronomią

* uczy, jak krok po kroku obserwować najciekawsze zjawiska na niebie

* prezentuje praktyczne wskazówki oraz ciekawostki, które zainteresują każdego zapalonego obserwatora (np. Jak powstał księżyc? Kiedy i jak zgaśnie Słońce? Jaki będzie kres naszej planety? Jaką przyszłość mają farmy teleskopów? Dlaczego widać stale tę samą stronę księżyca? Jakie odkrycie A. Wolszczana zostało zaliczone do 16 najważniejszych odkryć w dziedzinach fizyki i astronomii?)

* zawiera szczegółowe tabele porządkujące np. dane o planetach Układu Słonecznego czy najbliższych zaćmieniach Księżyca

* jest wzbogacony o wartościowe dodatki, takie jak słowniczek najważniejszych pojęć, mapy z zaznaczonymi obiektami nieba, rysunki wyjaśniające działanie urządzeń, kolorowe zdjęcia

Skorzystaj z rad doświadczonego obserwatora nieba – odkryj tajemnice kosmosu!

O autorze:
Przemysław Rudź – członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, zapalony obserwator nieba, pasjonat z wieloletnim doświadczeniem o popularyzator wiedzy o astronomii. Autor kilku książek z tej dziedziny.


Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.

 

Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl

Artykuł sponsorowany

Odsłony: 14859