Kosmonautka Marsha Ivins w SWPS

Kosmonautka Marsha Ivins w SWPSJak stan nieważkości i ograniczona przestrzeń wpływają na ludzkie ciało i psychikę? Jak lot w kosmos zmienia ogląd rzeczywistości? O przygotowaniach i doświadczeniach z podróży opowie Marsha Ivins – gość „Horyzontów poznania SWPS” (1 października 2012 r., godz. 17.00, ul. Chodakowska 19/31).

Podróże w kosmos, lewitowanie w przestrzeni, pokonywanie własnych słabości – o tym marzy większość ludzi, jednak tylko nieliczni mogą spełnić te marzenia. Marsha Ivins, astronautka NASA, najpierw pracowała jako inżynier lotów, aby w końcu zostać członkiem załogi kosmicznej. Była uczestniczką pięciu lotów w kosmos, gdzie łącznie spędziła 1 318 godzin. W październiku będzie gościem SWPS. Współorganizatorem spotkania jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki i ABM Space Education.

Przed dyskusją, którą poprowadzi Wojciech Eichelberger, Marsha Ivins spotka się ze studentami z Koła Psychologii Lotniczej i Kosmicznej SWPS. – Zaprezentujemy nasze pomysły badawcze oraz uczestnictwo w takich projektach, jak „Mars 2013”. Będziemy dyskutować o przydatności treningów psychologicznych astronautów przed lotem w kosmos – opowiada Jakub Falaciński, założyciel koła i członek stowarzyszenia Mars Society Polska.

Kontrowersyjnie, odważnie, niezależnie i interdyscyplinarnie – to hasła przewodnie towarzyszące „Horyzontom poznania SWPS”. W ramach cyklu odbywają się spotkania otwarte z wybitnymi osobami, które dokonują przełomów i prowokują do myślenia. Projekt jest współfinansowany przez MNiSW. Nagrania ze wszystkich spotkań oraz dodatkowe informacje na stronie projektu: www.horyzontypoznania.pl.

Patroni medialni: Focus, TOK FM, Gazeta Wyborcza

Źródło: Informacja prasowa

Odsłony: 8721