Małżeństwo uda się w podróż na Marsa?

Małżeństwo uda się w podróż na Marsa?Takie są plany amerykańskiego milionera. W 2001 roku wyłożył 20 milionów dolarów za turystyczny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS stając się przy tym pierwszym kosmicznym turystą, teraz sam chce wysłać ludzi w przestrzeń kosmiczną.

Mowa o amerykańskim milionerze Dennisie Tito, który już w styczniu 2018 roku planuje wysłać na Czerwoną Planetę małżeństwo. Fundacja "Inspiracja Mars" założona przez Tito i grupę biznesmenów ma na celu stworzenie odpowiedniego pojazdu i wysłanie go w okolice Marsa. Miałby on przelecieć obok planety w odległości około 250 kilometrów i powrócić bezpiecznie na Ziemię. Cały lot trwać miałby 501 dni. Jak powiedział prezes fundacji Taber MacCallum: "- Koncepcyjnie jest to możliwe, ale mamy tylko 4 lata i 10 miesięcy, więc jest dużo do zrobienia." Czemu fundacja zdecydowała się akurat na parę małżeńską? Prawdopodobnie z tego względu, iż razem zniosłaby ona lepiej izolację.

Statek, który pomieścić ma dwójkę ludzi ma być wyposażony w systemy jakich używa Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA, choć nieco bardziej ekonomiczny. "- Ma to być bardzo oszczędnościowa misja. Nie trzeba koniecznie przestrzegać wszystkich wytycznych NASA w sprawie jakości powietrza i jakości wody. Ma to być podróż na Marsa w stylu Lewisa i Clarka" - powiedział techniczny szef projektu Taber MacCallum.

Źródło: kosmosnews.pl

Odsłony: 11758