NASA udostępnia zdjęcia i multimedia

NASA udostępnia zdjęcia i multimedia - AstronomiaAmerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) we współpracy z organizacją Internet Archive  udostępniła galerię zdjęć i multimediów prezentujących wszystkie przeszłe i obecne działania Agencji.

Jest to jeden z projektów jubileuszowych przygotowanych przez NASA na obchody jej 50-lecia. Serwis "NASA Images" jest dostępny pod adresem: http://www.nasaimages.org.

Powstał on na podstawie 21 głównych zbiorów zdjęć, filmów i animacji, które dotychczas były dostępne w ramach portalu nasa.gov. Strona została wyposażona między innymi w zaawansowany system wyszukiwania danych oraz intuicyjny interfejs umożliwiający przeglądanie zebranych materiałów. Dostarczycielem oprogramowania była firma Luna Imaging Inc. W ramach multimedialnych projektów jubileuszowych przygotowanych przez NASA na obchody 50-lecia istnienia agencji powstała także interaktywna wycieczka "Pierwsze 50 lat NASA", podczas której robot Automat oprowadza użytkowników portalu po wirtualnym muzeum - http://www.nasa.gov/externalflash/50th/main.html.
Źródło: wp.pl

Odsłony: 2478
Kategoria: