Kosmiczny hotel z widokiem na Ziemię

Kosmiczny hotel z widokiem na ZiemięPlany wysyłania turystycznych lotów balonem w stratosferę nie są jedynym pomysłem na skomercjalizowanie lotów w kosmos. Rosja ogłosiła wczoraj plany założenia kosmicznego hotelu – 350 kilometrów nad powierzchnią Ziemi.

I nie oszukujmy się – pierwsze etapy turystycznego odwiedzania przestrzeni kosmicznej będą przeznaczone tylko dla ludzi bardzo zamożnych. Pięciodniowa wizyta w tym hotelu kosztować ma bowiem 100 tysięcy funtów. Jednak to tylko mała część całości – sama dwudniowa podróż na podniebne wakacje na pokładzie statku Sojuz to wydatek rzędu 500 tysięcy funtów – co i tak ma być znaczną obniżką ceny – obecnie kosmiczni turyści za sam lot na orbitę musieli płacić po 30 milionów dolarów.

Komercyjna Stacja Kosmiczna – bo tak brzmieć ma oficjalna nazwa hotelu – pomieści do 7 osób w czterech dość przestronnych kabinach. Goście, dzięki temu że będą przebywać w warunkach nieważkości mogą sobie wybrać czy chcą mieć łóżko umieszczone pionowo czy poziomo.

Jeśli zaś chodzi o jedzenie, to zamrożona papka w tubkach, którą żywią się prawdziwi astronauci zastąpiona zostanie tutaj przygotowanymi uprzednio na Ziemi potrawami gotowymi do podania po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej.

Odwiedzający hotel muszą też być przygotowani na ewentualność przybycia niespodziewanych gości. Nie chodzi tu jednak o obcych, lecz po prostu o astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, którym orbitalny hotel ma posłużyć jako zabezpieczenie na wypadek sytuacji kryzysowej.

Stacja ma zostać otwarta w 2016 roku.

Kosmiczny hotel z widokiem na Ziemię

Kosmiczny hotel z widokiem na Ziemię

Kosmiczny hotel z widokiem na Ziemię

Kosmiczny hotel z widokiem na Ziemię

Projekt kosmicznego hotelu. Dane: Orbital Technologies.

 

 

 

Odsłony: 2320
Kategoria: